ULAŞIM

Havayolu:

Tunceli’ye en yakın havalimanı 138 km mesafede (Elazığ-Kovancılar-Tunceli) bulunan Elazığ Havalimanıdır. Bu havalimanından Tunceli’ye Elazığ-Pertek güzergâhından gidilirse yol mesafesi 90 km’ye kadar düşmektedir. Ülkemizin İstanbul, Anakara ve İzmir gibi önemli şehirlerinden Elazığ’a karşılıklı olarak direkt uçuşlar bulunmaktadır. Ayrıca 22 Ekim 2012 tarihinde hizmet vermeye başlamış olan dış hatlar terminalinden de yurt dışı direkt uçuşlar bulunmaktadır.

Havalimanında bulunan araç kiralama firmalarından faydalanabilirsiniz. Bu firmaların isimleri ve iletişim numaraları için lütfen  https://elazig.dhmi.gov.tr/Sayfalar/icerik-detay.aspx?oid=2231 sayfasını ziyaret ediniz.

Elazığ Havalimanından Tunceli’ye toplu taşıma hizmeti de bulunmaktadır. Uçak saatlerine göre sefer düzenleyen Dersim VIP Tunceliler Seyahat firmasının iletişim numaraları
Elazığ şubesi için 0424 236 62 00 - 0544 236 62 00
Tunceli şubesi için ise 0428 212 62 50 - 0544 212 62 50 
Firmanın internet sayfasını ziyaret ederek daha ayrıntılı bilgi edinebilirsiniz. Ayrıntılı bilgi için lütfen http://www.viptuncelililer.com/ sayfasını ziyaret ediniz.

Tunceli’ye diğer bir yakın havalimanı da 138 km mesafede bulunan Erzincan Havalimanı’dır. Erzincan Havalimanı’nda bulunan araç kiralama firmalarının isimleri ve iletişim numaraları için lütfen https://erzincan.dhmi.gov.tr/Sayfalar/icerik-detay.aspx?oid=2273 sayfasını ziyaret ediniz.
Erzincan Havalimanı’ndan Tunceli’ye direkt toplu taşıma hizmeti bulunmamaktadır.


Karayolu:

Tunceli’ye karayolu üzerinden toplu taşıma ile direkt ulaşım sağlamak istiyorsanız, Tunceli’nin tek otobüs firması olan Can Dersim Tuncelililer Turizm firmasını kullanmanız gerekiyor. Can Dersim Tuncelililer Turizm firması başta İstanbul, Ankara, İzmir, Bursa ve Adana olmak üzere ülkemizin pek çok şehrinden Tunceli’ye karşılıklı seferler düzenlemektedir.
Firmaya 444 00 62 numaralı telefondan ulaşabilirsiniz. Online işlemlerden bilet satın almak ve daha ayrıntılı bilgi için ise lütfen http://candersimtuncelililer.com/?syf=main sayfasını ziyaret ediniz.