Ne Yapılır

  

Gezi Yazarı Aysel Akçay

DOĞA SPORLARI İLE İÇ İÇE

Rafting, zipline, yamaç paraşütü, kamping, at safari, trekking, dağcılık, doğa yürüyüşü, kaya tırmanışı, kayak, kış kampçılığı, yüzme… ve daha bir çok aktivitenin yapılabildiği bir merkezdir Tunceli. Doğa sporları turizminde ilk sırada olan Antalya'ya rakip olabilecek düzeydedir. Bütün bu aktivitelerden faydalanabilirsiniz. Tunceli önemli rafting bölgelerimizden bir tanesidir. Doğa sporlarının Tunceli'ye ekonomik açıdan katkı sağladığını unutmamak gerekiyor. Adrenalini seviyorsanız ve yolunuz Tunceli’ye düşmüşse mutlaka denemeniz gerekiyor bu eğlenceli doğa aktivitelerini. Rafting için konuşmamız gerekirse eğer, 8 - 13 Haziran tarihlerinde Dünya Rafting Şampiyonası'na ev sahipliği yapmış olan Munzur'un coşkun ve soğuk sularını mutlaka hissetmeniz gerekiyor. Mart ayında başlayan rafting sezonu ekim ayına kadar devam ediyor. Adrenalin ve doğanın iç içe olduğu bu sporları mutlaka denemelisiniz. Rafting ile birlikte bütün bu aktiviteleri yapabilmeniz mümkün. Peki, nasıl? Elbette ki bu konuda yardım alabileceğiniz profesyonel spor kulüpleri mevcut. Bu spor kulüpleri ile iletişime geçerseniz yukarıda bahsettiğim bu muhteşem aktiviteleri sizler de yapabilirisiniz! Hadi ne duruyorsunuz? Doğaya ve eğlenceye!

Şimdi gelin bu spor kulüplerinden bahsedelim:

Gezi Yazarı Murat Yıldız

MUNZUR EXTREM 

Munzur Extrem Aktivite Merkezi, Tunceli – Ovacık yolu 5.km ‘sinde, Ana Fatma Ziyareti yanında yer almaktadır. Eğer sizde hayatın koşuşturmasından kaçmak ve eğlenceli zaman geçirmek istiyorsanız Munzur Extrem Aktivite merkezi tam size göre.

Güler yüzlü personeli eşliğinde rafting, zipline, yamaç paraşütü, kamping ve at safari yapabileceğiniz bir yer.

İşletme ile ilgili bilgiler şunlardır:

*Su sporları merkezine gelenlerden 10000 kişi zipline,8000 kişi rafting yapmıştır.

*Su sporlarının yanı sıra yamaç paraşütü, çalışmalarına başlanmıştır. Ayrıca Türkiye’nin en önemli windsuit rotalarından biri için çalışmalar devam etmektedir. Windsuit 180 m dalış, 3 km süzülüş imkanı vardır.

*Turistlere kamping hizmeti verilmektedir. 20 çadır mevcuttur. 60 yatak kapasitesi vardır.

*Ancak turistlerin yemek ihtiyacı sağlanamamaktadır.

*Tunceli’deki tek rafting alanıdır.

*Yılın belirli zamanlarında rafting için gelenlerde yüzme şartı aranmaktadır.

Bu eğlenceli doğa sporlarını siz de yapmak istiyorsanız eğer Munzur Extrem’de sizlere seve seve ve güler yüzle yardımcı olacak Nazım ARSLAN ile hemen iletişime geçin.

İletişim için 0 553 332 79 62 numaralı telefondan ulaşabilirsiniz.  Daha Ayrıntılı bilgi için http://www.munzurrafting.com/home.html sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

 

ZİRVE DAĞCILIK DOĞA SPORLARI KULÜBÜ TUNCELİ ŞUBESİ

Zirve Dağcılık Kulübü’nün, Tunceli Şubesi’nde size aradığınız adrenalini, eğlenceyi ve gerçek doğayı sunabilecek profesyonel bir ekip bulunmaktadır. Tunceli’deyseniz eğer, mutlaka yapılması gereken doğa sporlarının hemen hemen hepsi bu kulübün profesyonel ekibi tarafından sizlere sunulmakta. Haydi doğaya!

Zirve Dağcılık Kulübü’nden şu spor aktiviteleri ile ilgili hizmet alabilirsiniz:

  • Trekking
  • Dağcılık
  • Kaya Tırmanışı
  • Rafting
  • Kamp
  • Kültür Gezileri
  • Köy Tanıtımları
  • İnanç merkezleri Ziyaretleri
  • Rota Keşifleri
  • Araştırma Gruplarına Rehberlik

Doğa Yürüyüşü İletişim için lütfen 0 530 733 62 82 numaralı telefonu arayınız.

İyi Eğlenceler!